Pyszna kuchnia polska

Jeżeli chcesz spróbować standardowej kuchni polskiej, przestań liczyć swoje kalorie. Typowe posiłki są niesłychanie obfite i w szeregu przypadków zawierają niemało mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować tylko odrobinę, żeby odkryć, że są w rzeczy samej smaczne i warte kilku kęsów więcej. W najwyższym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi oraz gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma istotnymi produktami które spożywają na co dzień jest chleb i krajowa kiełbasa.

restauracja przy Rynku Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, jakkolwiek kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się kuszeniu, aby nie sięgnąć po więcej.
•    Jest bogata w różnorodne rodzaje mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z porywającego chleba i wybornych kiełbasek (lepszych niż niemieckie!).
•    Menu polskie jest ciągle wzbogacane o oryginalne smaki, czasem nawet egzotyczne.

Jakich artykułów nie może zabraknąć w schematycznej polskiej kuchni?

Polish Cuisine in Krakow

W największym stopniu banalnymi składnikami kuchni polskiej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski i wędzona kiełbasa. Posiłek nabiera smaku za pomocą ziół oraz marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka lub też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta oraz ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków oraz pomaga strawić potrawy.

Skąd lokalna kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała szczegóły ze swoimi sąsiadami, można w niej także odnaleźć w rzeczywistości przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    W dzisiejszych czasach polskie menu wciąż się zmienia, pod wpływem różnych, czasem egzotycznych smaków.
•    Oprócz sztampowych restauracji specjalizujących się w krajowej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować także w wegetariańskich barach, oraz w restauracjach podających dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Na koniec – jaka jest standardowa polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, wyborna i niekiedy straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dziś z łatwością odnaleźć wszelkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy sztampowych potraw oraz najlepsze polskie napoje i weselić się tymi schematycznymi smakami na co dzień.