przepis kasza jaglana z warzywami

Współcześnie koncentrujemy się na tym, co spożywamy – wybieramy towary coraz rozsądniej, kierując się zdrowiem i dietą. Czasy, kiedy tak właściwie konsumowaliśmy wszystko w bezgranicznych ilościach już minęły – czas na zdrowe pożywienie oraz naturalne towary. Z tego powodu coraz to częściej też poszukuje się zastępników w kuchni. Sól i tłuszcz pozostaje całkowicie odsunięty od jadłospisu a artykuły dosyć ciężkie dla żołądka i jelit, tak jak na przykład makaron czy ziemniaki. W wielu przypadkach zastępuje się je produktami lżejszymi, na przykład ryżem lub kaszą. Mają one identycznie wiele produktów odżywczych, jednak organizm po prostu znosi je znacznie przyzwoiciej. Kapitalnym przykładem poprawnego produkty jest kasza jaglana, która niegdyś gościła na stołach nadzwyczaj nieraz a dzisiaj niestety została zapomniana.

zapiekana kasza jaglana

Na szczęście coraz to więcej osób docenia jej uroki oraz decyduje się na wprowadzenie do dziennego jadłospisu tej właśnie kaszy. Dlaczego? Czym ona różni się od sztampowej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? Otóż odpowiedź na to pytanie jest niesłychanie łatwa – kasza jaglana to absolutnie inny typ kaszy. Już sam jej wygląd na to podkreśla, bowiem są to wybitnie delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Trzeba traktować ją nieco inaczej aniżeli schematyczną, znaną nam kaszę, bowiem nie gotuje jej się wyłącznie tradycyjnie. Jej przygotowanie potrzebuje nieco więcej czasu ale jest tego warte, albowiem wrażenia smakowe są ściśle mówiąc fajne. Z jakiego powodu jednakże musimy zainteresować się tą właśnie kaszą? A więc kasza jaglana posiada niesłychanie wiele wartościowych dla człowieka właściwości, jakich nie ma żaden inny towar czy też trudno jest je znaleźć.
Przykład? Kasza jaglana jest niezmiernie należytym źródłem niesłychanie wielu witamin z grupy B, jakkolwiek nie wyłącznie, dostarcza albowiem też witaminy z grupy E, które niezwykle poprawiają pamięć i koncentrację a też dużo kapitalnych składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo lub potas. Oprócz tego kasza jaglana to jest nadzwyczaj bogata w antyoksydanty, co świadczy, że wychwytuje oraz przede wszystkim neutralizuje tak oznaczane wolne rodniki, dla nas dość niebezpieczne. Jakie właściwości jeszcze sobą reprezentuje? To kapitalny sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to również kasza niezmiernie odżywcza oraz przede wszystkim lekkostrawna, w następstwie tego nadaje się dla chorych oraz oczywiście dla dzieci, jakim wbrew pozorom odpowiedni przyrządzona powinna nadzwyczaj smakować. Zawiera też krzemionkę, składnik rzadko spotykany wskutek tego tak znaczący, jaka odpowiada za zdrowy wygląd paznokci oraz skóry i zapobiega odwapnianiu kości.