co to są mięśnie kegla

Od jakiegoś czasu dużo mówi się o tym, że praktycznie każda dama, obojętnie od wieku powinna ćwiczyć regularnie mięśnie Kegla. Są to silne mięśnie, których zadaniem jest utrzymanie na miejscu organów wewnętrznych. To naturalnie dzięki nim, wolno urodzić dziecko z łatwością i mniejszym bólem, jednocześnie nie ryzykując nacięcia krocza. Również po porodzie przydają się silne i wzmocnione mięśnie Kegla, bowiem to właśnie dzięki nim nie ma kłopotów z nietrzymaniem moczu.

mięśnie kegla ćwiczenia w ciąży

W większości wypadków mięśnie Kegla ćwiczą w następstwie tego kobiety w ciąży i planujące ją. Jeżeli zostaną one prawidłowo wzmocnione, o wiele łatwiej jest przejść przez naturalny poród oraz jednocześnie nie odczuwać aż tak silnego bólu. Zdarza się, że do gabinetu fizjoterapeuty trafiają również panie, jakie rodziły dawno, jakkolwiek pojawiły się u nich problemy z nietrzymaniem moczu, na ogół wysiłkowym, na skutek:
•    kichnięcia,
•    kaszlnięcia,
•    śmiechu,
•    podnoszenia ciężaru.
Mięśnie Kegla to inaczej mówiąc mięśnie dna miednicy. Wolno je z prostotą zlokalizować w czasie próby wstrzymania strumienia moczu. W jaki sposób najpoprawniej je ćwiczyć? Całe ćwiczenie polega tylko na napinaniu mięśni i ich rozluźnianiu. Najprawidłowiej rozpocząć od pozycji leżącej, niemniej jednak z czasem wolno także ćwiczyć w innych pozycjach. Należy napinać mięśnie przez parę sekund, a następnie rozluźniać je na dwa razy dłuższy czas.
Niesłychanie ważne jest to, aby napinać tylko mięśnie Kegla, a nie brzuch, czy pośladki. Przed skurczem wypada wziąć głęboki wdech i pomału wypuszczać powietrze w trakcie rozluźniania mięśni. Najporządniej jest zastosować serię dziesięciu powtórzeń. Takich serii powinno się wykonywać około trzech w ciągu dnia. Poprawę można zanotować już nawet po sześciu tygodniach, pomimo tego warto ćwiczyć nadal, przynajmniej raz na dzień.
W aptekach i sklepach wolno obecnie nabyć odpowiednie kulki do ćwiczenia mięśni dna miednicy. Niezmiernie wspomagają one cały proces i okazuje się, że przynoszą doskonałe rezultaty. Z takimi kulkami także ćwiczy się na zasadzie kurczenia i rozluźniania mięśni.
Panie, które regularnie trenują, przyznają że przyniosło to rezultat w trakcie porodu drogami natury oraz o wiele prędzej były one w stanie do siebie dojść. Poza tym, u takich dam z łatwością usuwa się również problem nietrzymania moczu. Większa część z nich wskazuje, że to naturalnie dzięki sprawnym mięśniom Kegla mogą też czerpać lepszą przyjemność ze współżycia. Ma to też realny wpływ na odczucia erotyczne partnera. Takie treningi nie są wysiłkowe i nie absorbują wiele czasu, a wolno je wykonywać dokładnie wszędzie oraz o każdej porze. Środowisko z pewnością nawet się nie zorientuje.